Remontantinių braškių veislės ir jų auginimas

Remontantinės braškės, skirtingai nuo įprastinių, turi savybę sukrauti žiedinius pumpurus esant ilgai dienai ir šiltam orui. Remontantinių braškių žiediniai pumpurai susidaro gegužės-birželio mėnesiais. Tais pačiais metais jos žydi ir sunokina uogas. Pavyzdžiui, ‘Humi Gento’ veislės braškės pradeda derėti rugpjūčio pradžioje ir dera iki užšalimo, o kitą vasarą tradiciniu metu dar duoda nors ir nedidelį uogų derlių.

Remontantinių braškių veislės išaugina nedaug ūsų. Iš ūsų išaugusios skrotelės taip pat tais pačiais metais žydi ir dera. Šių braškių veislę sodininkai mėgėjai augina kaip dekoratyvinius augalus. Į dekoratyvinį indą (vazoną) pasodinto braškių kerelio ūsai bus nusvirę, o iš skrotelių išaugs žiedynai su uogomis. Prie augančių remontantinių braškių eilutės galima sukalti dekoratyvinę tvorelę, ant kurios uždėti braškių ūsai papuoš lysvę.

Šiaip remontantinės braškės (kurios leidžia mažiau ūsų) sodinamos juostomis gana tankiai: tarp juostų 0,3-0,4 m, tarp augalų 0,3 m tarpai.

Žydi ir dera tuo pačiu metu, todėl joms reikia trąšesnės dirvos, būtina jas laistyti ir geriau prižiūrėti. Dažnai yra jautresnės nepalankioms žiemojimo sąlygoms. Žiemai reikėtų uždengti šiaudais arba kitaip mulčiuoti.

Geriausiai dera 1-2 metus. Senesnės duoda prastą derlių.

Plačiau auginamos ‘Ostara’, ‘Humi Gento’, ‘Sonjana’ remontantinių braškių veislės.
Sodas - tai gyvenimo būdas!!!
Vartotojo avataras
ponasjonas
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 18 Lap 2016
Miestas: Druskininkai

Grįžti į Uogos ir uogakrūmiai

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias
cron