Kaip ir kada laistyti braškes?

Braškė - vienas jautriausių sodo augalų sausrai.

Braškių Ketinimas, be kita ko, priklauso ir nuo uogų nokimo laiko.

Ankstyvoms veislėms daugiausia reikia vandens (4,0 mm per parą) biržeUo antrojoje pusėje. Vėlyvoms - biržeHo pabaigoje - Hepos pradžioje (4,5 mm per parą), tai yra uogų augimo ir nokimo metu. Normaliam braškių derliui metinis kritulių kiekis turėtų būti 680-725 mm. Uogoms augant ir nokstant palaikoma 80 %, o iki žydėjimo ir po derliaus nuėmimo 70 % lauko drėgmės imlumo.

Atsižvelgiant į dirvos drėgmę ir augalų poreikį, laistoma 1-2 kartus prieš žydėjimą, 2-3 kartus augant uogoms ir 1-2 kartus nuėmus derlių. Vienkartinė vandens norma - 20-30 mm vandens (200-300 m3 į ha).

Dažniausiai braškės yra Ketinamos ant augalų. Žydinčias, auginančias ir nokinančias uogas braškes laistykite drėgnu paros metu (naktį arba anksti ryte), kad dieną augalai galėtų apdžiūti ir nesusidarytų sąlygos plisti kekcriniam puviniui.

Naujausias yra lašelinis laistymo būdas. Naudojami įvairaus tipo polietileno vamzdžiai, kur dažniausiai kas 0,6-0,9 m įmontuojami purkštukai. Per purkštukus vanduo lėtai laša (ne daugiau kaip 1 lašas per sekundę) ir drėkina tik žemę, o augalai lieka sausi.

Drėkinant lašeliniu būdu taupomas vanduo, reikia mažiau energijos, neplinta kekerinis puvinys, tačiau tokia sistema yra brangi.
Sodas - tai gyvenimo būdas!!!
Vartotojo avataras
ponasjonas
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 18 Lap 2016
Miestas: Druskininkai

Grįžti į Uogos ir uogakrūmiai

Dabar prisijungę
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių
cron